Magia ziół - Magia ziół

Dietetycyonline.pl >> Magia ziół - Magia ziół >> Uzdrawiająca moc orzecha włoskiego

Uzdrawiająca moc orzecha włoskiego

Piątek, 17.11.2017 | Autor: | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Magia ziół - Magia ziół
Diety - Uzdrawiająca moc orzecha włoskiego

Orzech włoski bogaty jest w witaminy A, C, E, K, PP i z grupy B, a także w garbniki, flawonoidy, karotenoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz sole mineralne – wapń, magnez, fosfor, miedź. W świeżych liściach i łupinach owoców występuje brązowy barwnik – juglon. Owoce i liście orzecha wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, oczyszczające organizm z toksyn, przeciwkrwotoczne i ściągające. 

Działanie: liście i zielone łupiny mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. a także przeciwbiegunkowe i przeciwkrwotoczne. Ze względu na dużą ilość garbników polecane są jako środek ściągający w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Odwar stosuje się w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, oraz do przemywania i okładów przy trądziku, liszajach, oparzeniach. Zielone orzechy niszczą pasożyty układu pokarmowego. Napar z kory jest środkiem łagodnie przeczyszczającym. Owoce ze względu na nienasycone kwasy tłuszczowe zalecane są w diecie przeciwmiażdżycowej

MAGICZNY PRZEPIS:

Orzechy włoskie maja korzystny wpływ na serce. Noszone przy sobie łagodzą bóle reumatyczne. Natomiast liście orzecha umieszczone w kapeluszu zapobiegają bólom głowy oraz chronią przed udarem słonecznym. Ale pamiętaj – orzechy przyciągają błyskawice więc nie noś ich w czasie burzy.

 

UWAGA!
Pamiętaj to nie jest lekarstwo.
Przed przyjęciem proszę skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.

 

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.