Diety - Diety oczyszczające

Dieta winogronowa

Czwartek, 21.07.2016 | Autor: | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Diety - Diety oczyszczające
Diety - Dieta winogronowa

Taka dieta-kuracja nie tylko oczyszcza organizm z produktów przemiany materii, ale dostarcza mu zarazem składników szczególnie korzystnych dla zdrowia i urody. Poddać się diecie-kuracji winogronowej można w późnych miesiącach letnich lub w pierwszych dniach jesieni.

Max. 10 dni tylko winogrona, najlepiej czarne - należą do najbardziej wartościowych, pod względem leczniczym, produktów żywnościowych.

Sok z surowych winogron bywa nazywany "wegetariańskim mlekiem", ponieważ może on utrzymać przy życiu niemowlęta pozbawione mleka matki, jest przy tym znacznie bardziej godny polecenia niż pasteryzowane mleko krowie.
Ciemne winogrona wykazują silne działanie odtruwające, szczególnie w stosunku do układu pokarmowego, wątroby, nerek i krwi. Chcąc to działanie skutecznie wykorzystać, oprócz soku i miąższu należy dokładnie gryźć i połykać także pestki i skórki, które zawierają biologicznie aktywne związki o właściwościach odtruwających.

Ponadto winogrona alkalizują przewód pokarmowy i krew, co jest niezwykle pożądanym efektem w czasach powszechnej kwasicy. Biegunka i złe samopoczucie, na które ludzie dość często narzekają w pierwszych dniach kuracji winogronowej, są spowodowane silnymi właściwościami odtruwającymi winogron: im gorzej się czujesz tym większe zatrucie organizmu.


Jadłospis diety :

Z początku jedz od pół do jednego kilograma winogron, stopniowo zwiększając ich ilość do 1,5-2 kg dziennie. W przypadku nieżytu żołądka skórki i pestki należy wypluwać, połykając jedynie sok i miąższ. Taka kuracja zwykle usuwa wszystkie objawy nieżytu żołądka w ciągu 24-48 godzin. Wystrzegając się potem przetworzonych produktów żywnościowych oraz niewłaściwych zestawień, które są głównym źródłem tego schorzenia, można uniknąć jego nawrotów.
 

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.