Diety - Diety oczyszczające

Dietetycyonline.pl >> Diety - Diety oczyszczające >> Dieta indiańska czterodniowa

Dieta indiańska czterodniowa

Poniedziałek, 17.04.2017 | Autor: | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Diety - Diety oczyszczające
Diety - Dieta indiańska czterodniowa

Żyjący w pośpiechu ludzie nieraz decydują się na porzucenie domowych posiłków na rzecz fast foodów, czego wynikiem jest zatruwanie organizmu najróżniejszymi konserwantami, nadmiarem tłuszczu i cukru.W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie diety oczyszczającej indiańskiej

Dieta indiańska określana jest także jako dieta czterodniowa ze względu na czas jej trwania. Jest to dieta oczyszczająca, której zadaniem jest nie tylko utrata zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim oczyszczenie organizmu z trujących toksyn i innych szkodliwych substancji. Zapewniają to bardzo lekkie posiłki opierające się wyłącznie na warzywach i owocach oraz picie ziołowych herbatek, stymulujących do szybszej przemiany materii, a dzięki temu do usuwania szkodliwych substancji z organizmu.


Jest to dieta restrykcyjna
, ponieważ opiera się na bardzo wąskiej grupie produktów, których nie można zastępować niczym innym. W trakcie jej stosowania nie wolno przyjmować żadnych używek – zabronione jest nie tylko palenie papierosów, ale także picie alkoholu, kawy i herbaty. Ponadto zakazane jest używanie soli i cukru. Dieta czterodniowa należy do szybkich diet odchudzających i oczyszczających. Nie mogą jej jednak stosować wszystkie osoby, którym zależy na szybkiej utracie zbędnych kilogramów i oczyszczeniu organizmu. Powinny jej unikać osoby, które mają problemy ze zdrowiem, kobiety karmiące piersią, kobiety w ciąży lub które chcą zajść w ciążę oraz dorastająca młodzież.

Zaletą diety indiańskiej jest szybka utrata masy ciała i oczyszczenie organizmu.

Minusami mogą być trudności w utrzymaniu wagi po zakończeniu diety i możliwość wystąpienia efektu jojo – szybka utrata masy ciała może skutkować ponownym przytyciem.

Jeśli nie wiesz, jak ułożyć sobie jadłospis w diecie indiańskiej, skorzystaj ze wskazówek poniżej.

 

Dzień 1

Jedz tylko owoce lub pij soki owocowe; najbardziej polecane są brzoskwinie, melony, jagody, jabłka, wiśnie i gruszki.

Dzień 2

Pij tylko herbatki ziołowe, np. z rumianku, mięty, pokrzywy, bratka, krwawnika; napary powinny być niesłodzone lub z minimalną ilością cukru bądź miodu;

Dzień 3

Jedz surowe warzywa w dowolnej ilości; jeśli chcesz zjeść coś na ciepło, możesz ugotować warzywa lub przyrządzić z nich zupę.

Dzień 4

Pij buliony z różnorodnych świeżych warzyw, w tym koniecznie z kalafiora, kapusty i pietruszki. Gotowy bulion możesz przyprawić odrobiną soli i natką pietruszki.

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.