Diety - Diety oczyszczające

Dieta owocowa

Wtorek, 17.10.2017 | Autor: | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Diety - Diety oczyszczające
Diety - Dieta owocowa

Często diety postrzegane są za niemiłe dlatego, że zmuszają nas do spożywania potraw, których smak pozostawia wiele do życzenia. Inaczej jest z tytułową dietą owocową, która należy do jednych z najbardziej przyjemnych oczyszczających sposobów odżywiania.

Dieta owocowa stosowana jest często przez aktorki, piosenkarki i modelki. Pozwala oczyścić organizm i stracić na wadze do 4 kg.

Jest to dieta dwudniowa, choć czasami można stosować ją przez kilka kolejnych dni. Dieta ta może być stosowana systematycznie, np. w weekend przez wiele lat.

Polega na tym, że wybranego dnia tygodnia jemy tylko owoce. Można jeść jeden rodzaj owoców (np. winogrona) lub kilka rodzai owoców. Ilość jest w zasadzie dowolna, a sposób przygotowania owoców nie jest nakazany. Możemy więc jeść owoce surowe, gotowane, pieczone, duszone.

Warunek jest jeden:

* nie wolno niczego do nich dodawać! No, może od biedy trochę przypraw np. duszone jabłka z cynamonem. Podobno podobnie przygotowane pomarańcze i mandarynki smakują równie wyśmienicie.
Ponieważ jest to dieta restrykcyjna wolno ją wprowadzić dopiero, gdy lekarz wyrazi zgodę. Kobiety w ciąży karmiące piersią i nastolatki nie powinny jest stosować. Podczas diety owocowej należy pić naturalna wodę niegazowaną.
 

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.