Artykuły

Dietetycyonline.pl >> Artykuły >> Krem do rąk- drogi czy tani?

Krem do rąk- drogi czy tani?

Niedziela, 26.02.2012 | Autor: Magdalena Rzodkiewicz | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Artykuły
Diety - Krem do rąk- drogi czy tani?

Dłonie są naszą wizytówką. Zimą powinniśmy szczególnie zadbać o ich stan. Krem do rąk to podstawa. Jak wybrać dobry? I czy droższy zawsze znaczy lepszy?

Zimą bardzo łatwo o przesuszenie rąk. Chwila nieuwagi, zdjęcie rękawiczek na mrozie lub silnym wietrze, najpierw skóra robi się szorstka i sucha, później zaczyna pękać i tworzą się drobne ranki. Aby do takiego stanu nie dopuścić warto pamiętać o zakładaniu rękawiczek oraz zaopatrzyć torebkę w dobry krem do rąk.

Eveline – Aksamitne dłonie

Pierwsza propozycja to krem z niższej półki cenowej, za to na pewno jego jakość nie zawodzi. Już po pierwszym użyciu skóra staje się „aksamitnie” gładka. Pozostawia delikatny film, który nie jest jednak tłusty. Krem jest bardzo wydajny. Coś, co może w nim przeszkadzać to zapach, który być może jest wypadkową zapachów cytryny, brzoskwini, czereśni, dzikiej róży i aloesu (wyciągi z tych roślin stanowią składniki aktywne kremu), jednak jest on dość drażniący.

L`Occitane, Delices des Fruits, Citron & Clementine

Druga propozycja to krem znacznie droższy. Jego dostępność w małych tubkach o pojemności 30 ml pozwala mieć do zawsze przy sobie, nie tylko w torebce, ale nawet w kieszeni kurtki czy płaszcza. Jednokrotne zastosowanie raczej nie przyniesie żadnych spektakularnych efektów, ale przy regularnym smarowaniu potrafi zdziałać cuda, dłonie stają się bardzo gładkie. Do tego krem wspaniale, niebanalnie pachnie cytryną i klementynką.

Zachowaj właściwą kolejność

Nie wystarczy kupić krem, żeby mieć piękne dłonie. Ważna jest kolejność stosowania. Pamiętaj o nasmarowaniu skóry przed wyjściem z domu na mróz czy wiatr, ale także przed myciem naczyń czy praniem ręcznym. Wówczas krem ochroni dłonie przed działaniem detergentów zabezpieczając ich warstwę lipidową.

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.