Prawda czy mit

Dietetycyonline.pl >> Prawda czy mit >> Czy istnieją diety cud?

Czy istnieją diety cud?

Niedziela, 30.10.2011 | Autor: Anna Borkowska | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Prawda czy mit
Diety - Czy istnieją diety cud?

Połowa  zapytanych odpowiedziałaby, że tak, a druga, że nie. Z punktu widzenia dietetyka szybka utrata masy ciała w krótkim czasie nie jest zalecana, gdyż wpływa niekorzystnie na zdrowie. Gdzie jest złoty środek?

 Dieta w „ w proszku” przeznaczona jest tylko dla osób, które muszą szybko schudnąć przed operacją i jest to konieczne. Poza tym taka dieta nie dostarcza wszystkich składników odżywczych.


W XXI wieku zniknęła całkowicie moda na rubensowskie kształty. Teraz kanonem kobiecego piękna jest szczupła sylwetka, promowana przez niejedną celebrytkę. Żadna kobieta nie chce być „przy kości”, panie za wszelką cenę starają się zrzucić zbędne kilogramy, stosując coraz to nowsze wynalazki w postaci tabletek, proszków, herbatek. Coraz więcej jest reklam gwarantujących nam pozbycie się 13 kg w miesiąc bez ćwiczeń i męczących diet. Niestety te chwyty reklamowe nie służą naszemu zdrowiu.

Większość z nas niestety odchudza się na własną rękę, stosując ubogie w składniki odżywcze diety, głodząc się i zapominając o wysiłku fizycznym. Po pewnym czasie męczymy się, zostawiamy te nasze cudowne diety i z powrotem tyjemy. Oczywiście nie neguję tabletek czy herbatek odchudzających, jednak pamiętajmy, że same tabletki bez diety i wysiłku fizycznego nas nie odchudzą, jedynie wspomagają proces odchudzania.


Pamiętajmy o naszym zdrowiu, dlatego postawmy na ruch i odpowiednia dietę, efekty będą może zauważalne dopiero po dłuższym czasie, ale tez dłużej będziemy się nimi cieszyć.

 

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.