Diety - Diety odchudzające

Dieta Atkinsa

Piątek, 17.11.2017 | Autor: | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Diety - Diety odchudzające
Diety - Dieta Atkinsa

Dieta Atkinsa to dieta niskobiałkowa. Jest bardzo popularna. Dietę opracował lekarz z Nowego Yorku. Twórca diety Atkinsa twierdzi, że można zwalczyć otyłość i nadwagę nie ograniczając ilości spożywanego jedzenia. Dr Atkins zaleca aby w jadłospisie znalazły się pokarmy z dużą zawartością tłuszczu i białka, unikać należy posiłków z zawartością cukrów prostych i złożonych. Dieta Atkinsa zabrania spożywania takich produktów jak: owoce, pieczywo, mąka biała, ryż, makarony i ziemniaki. Dr Atkins uważa, że odpowiedzialność za zwiększanie masy naszego ciała biorą mieszane ze sobą tłuszcze, węglowodany i białka.
 

Dieta Atkinsa powinna przebiegać w czterech fazach trwających 2 tygodnie. Składa się ona także z 3 etapów: wprowadzającego, kontynuującego utratę wagi i utrzymania wagi. Posiłki należy spożywać regularnie. W skład dziennego menu powinny wchodzić 3 dania oraz 1-2 przekąski. Ważnym elementem diety Atkinsa jest woda mineralna, którą należy spożywać w ilości około 2 litrów na dobę. Powinniśmy ograniczyć kawę i herbatę. Dieta pozwala pozbyć się 2kg w czasie jednego tygodnia.
Główną zaletą diety Atkinsa jest fakt, że nie trzeba rezygnować z dotychczasowych przysmaków. Nie musimy sobie także wiele odmawiać. Dieta Atkinsa ma także swoich przeciwników, którzy są zdania, że prowadzi do groźnych powikłań zdrowotnych, jak chociażby miażdżycy, osteoporozy, chorób nerek, zaburzenia pracy serca i skazy moczowej. Przed rozpoczęciem kuracji należy wcześniej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.
 

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.