Prawda czy mit

Dietetycyonline.pl >> Prawda czy mit >> Czy dieta ma wpływ na nasz nastrój?

Czy dieta ma wpływ na nasz nastrój?

Niedziela, 30.10.2011 | Autor: Katarzyna Garstka | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Prawda czy mit
Diety - Czy dieta ma wpływ na nasz nastrój?

Wyniki wielu badań naukowych sugerują, iż to, co jemy ma wpływ nie tylko na stan naszego zdrowia fizycznego, ale również psychicznego.

Okazuje się, że dieta uboga w witaminy, głównie kwas foliowy i witaminę B12 sprzyja powstawaniu depresji, otępienia oraz agresji.

Zaobserwowano, iż w krajach o niewielkiej konsumpcji ryb, warzyw i przetworów z pełnego ziarna z przewagą żywności przetworzonej typu fast food występuje więcej przypadków depresji (od 10 do 30% w populacji Europy i USA) niż w Japonii, Tajlandii i Tajwanie, gdzie spożywa się dużo ryb, zielonych warzyw i owoców, będących źródłem witamin i tzw. kwasów omega-3.

Tak więc w trosce o stan swojego samopoczucia zadbaj, aby Twoja dieta obfitowała w zielone warzywa, rośliny strączkowe (fasola, groch, bób), pełnoziarniste produkty zbożowe, ryby oraz produkty nieprzetworzone, zawierające duże ilości kwasu foliowego i witaminy B12. Pamiętaj, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.