Uroda - Włosy - Pielęgnacja włosów

Dietetycyonline.pl >> Uroda - Włosy - Pielęgnacja włosów >> Maniewski ambasadorem programu
Organizacja Społecznie Zaangażowana

Maniewski ambasadorem programu
Organizacja Społecznie Zaangażowana

Czwartek, 24.09.2015 | Autor: Magdalena Broda | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Uroda - Włosy - Pielęgnacja włosów
Maniewski ambasadorem programu<br>Organizacja Społecznie Zaangażowana

Nowa ekologia biznesu - tak mówi się o zaangażowaniu społecznym. Organizacja Społecznie Zaangażowana to największy, innowacyjny projekt promujący ideę CSR w Polsce. Maciej Maniewski, stylista gwiazd, mistrz metamorfoz i designer sztuki fryzjerskiej został jego ambasadorem.

Czy w Polsce biznes można budować w sposób rzetelny i uwzględniający interesy społeczeństwa? Czy może etyka, rzetelność, jakość, szacunek są tylko pięknymi słowami funkcjonującymi na papierze? Instytut Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych wraz z Fundacją ChcePomagac.org przygotował specjalny program gospodarczy Organizacja Społecznie Zaangażowana, który zajmuje się obszarem motywacji i obopólnego wsparcia. Specjalne godło fundacji nie tylko wyróżnia organizacje funkcjonujące na rynku, jako „zaangażowane społecznie”. Cała idea pomaga im rozwijać się i dalej działać w tym kierunku – podkreśla Maciej Maniewski. Ja sam chcę pokazać wszystkim kobietom, jak ważne jest dla mnie nie tylko to, co mają na głowie, ale również to, co dotyczy najważniejszej sfery: zdrowia, emocji – dodaje. W nurt jego zaangażowania społecznego wpisuje się m.in. współpraca z Fundacją Rak’n’Roll, z którą marka Maniewski rozpoczęła cykl warsztatów skierowanych dla podopiecznych Fundacji. Jego salony w Krakowie, Warszawie i Katowicach są partnerami akcji Daj Włos.

Jedno z takich spotkań skierowanych specjalnie dla uczestniczek Fundacji Rak’n’Roll odbyło się 17 września w warszawskim salonie Maniewski w Vitkacu. Kiedy 5 lat temu, po raz pierwszy miałem okazję poznać kobiety doświadczone chorobą onkologiczną, zauważyłem, że to co robię może pomóc i sprawić im radość. Od tamtej pory każdy projekt współtworzony z Fundacją dostarcza mi niesamowitych emocji i wzruszeń - mówi Maciej Maniewski. Podczas spotkania, Maciej i jego team objęli szczególną opieką kobiety, którym odrastają włosy po leczeniu onkologicznym. Swoją uwagę skupili na przeprowadzeniu konsultacji z zakresu pielęgnacji, a także strzyżenia i koloryzacji włosów. Zmiany przeprowadzone na głowach uczestniczek wywołały wiele pozytywnych emocji, które można było zauważyć w postaci szerokich uśmiechów na twarzy.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci Macieja Maniewskiego, który w trakcie trwania warsztatów otrzymał statuetkę programu Organizacja Społecznie Zaangażowana i oficjalnie został jej ambasadorem. Jestem niezwykle zaszczycony i bardzo dziękuję za wyróżnienie, które utwierdza mnie w przekonaniu, że to co robię ma sens. Pomaganie innym, a także obopólne wsparcie to wartości, o których nikt z nas nie powinien zapomnieć. Moja praca to moja pasja. Każdy zadowolony klient, a także współpraca z otaczającym mnie zespołem specjalistów to czysta przyjemność - dodaje Maciej Maniewski.

Wartości związane z szacunkiem dla swoich pracowników, klientów i kontrahentów oraz odpowiedzialnością za społeczeństwo i środowisko naturalne, mogą iść w parze z wysoką skutecznością biznesu. Organizacja Społecznie Zaangażowana to firmy, dla których etyka, szacunek, rzetelność, wysoka jakość świadczonych usług i zaangażowanie społeczne to nie tylko słowa, ale również wartości obecne w codziennych działaniach. Warto, aby na polskim rynku było ich więcej. Do tego Maciej Maniewski pragnie zachęcać innych przedsiębiorców.

Ambasador Programu Organizacja Społecznie Zaangażowana, designer sztuki fryzjerskiej. Od 20 lat stylizuje gwiazdy - słucha, widzi i radzi. Od ponad 15 lat szkoli fryzjerów w całym kraju, m.in. pod szyldem „Maniewski Academy”. Można go znaleźć w jednym z trzech salonów: w warszawskim Vitkacu, na krakowskim Rynku i w Katowicach przy ul. 3 Maja. Często angażuje się nie tylko w sesje zdjęciowe, ale również projekty filmowe. Pracował na planie filmu "Chemia", który ma swoją premierę już 2 października.
Więcej informacji: maniewski.pl


Czy w Polsce biznes można budować w sposób etyczny, rzetelny i uwzględniający interesy społeczeństwa? Instytut Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych wraz z fundacją ChcePomagac.org przygotował specjalny program gospodarczy „Organizacja Społecznie Zaangażowana”, który zajmuje się tym obszarem. Każdy podmiot starający się o godło fundacji „Organizacji Społecznie Zaangażowanej” przechodzi skrupulatny proces weryfikacji. Certyfikat otrzymują te, które pokazały, że trwałe, fundamentalne i niezmienne wartości, związane z szacunkiem dla swoich pracowników, klientów i kontrahentów, oraz odpowiedzialnością za społeczeństwo i środowisko naturalne, mogą iść w parze z wysoką skutecznością biznesu.

Więcej informacji: www.zaangazowanie-spoleczne.org

Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią - podkreślają przedstawiciele Fundacji. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.
Więcej informacji o projektach: www.raknroll.pl

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.