Uroda - Włosy - Pielęgnacja włosów

Dietetycyonline.pl >> Uroda - Włosy - Pielęgnacja włosów >> Pielęgnacja włosów po wakacjach

Pielęgnacja włosów po wakacjach

Środa, 16.09.2015 | Autor: Magdalena Broda | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Uroda - Włosy - Pielęgnacja włosów
Pielęgnacja włosów po wakacjach

Latem nasze włosy narażone są na wiele czynników negatywnie wpływających na ich kondycję. Szkodzi im słona i chlorowana woda, słońce, a także używanie prostownicy, a nawet suszarki. W ciepłe dni nie wskazane jest również używanie mocnych, chemicznych kosmetyków do stylizacji fryzury. Priorytet to ich ochrona i nawilżanie. O włosy trzeba zadbać tak samo starannie jak o skórę.

Co więc zrobić, aby nasze fryzury odzyskały naturalny blask, a włosy były grube i mocne?

- Jestem zwolennikiem naturalnych, ale przede wszystkim zdrowych włosów - mówi Maciej Maniewski, stylista gwiazd, autor wielu metamorfoz. W pielęgnacji hit to olejki nawilżające i regenerujące. Po wakacyjnych wojażach warto pomyśleć o takich zabiegach. Najważniejsze jest nawilżanie włosów, które niestety wymaga sporej systematyczności jednak warto o to zadbać jeszcze przed zimą. Do włosów bardzo przesuszonych zastosuj serum, a także maski odbudowujące, które w krótkim czasie „reperują” zniszczenia. Szczególną uwagę należy poświęcić końcówkom, to one są najczęściej narażone są na kruszenie i osłabienie. Oczywiście nie zapominajmy o ochronie głowy kapeluszem lub czapką, która pozwoli zabezpieczyć włosy przed nadmierną ekspozycją na słońce czy mróz.

Jesienią pomyśl o prostych, klasycznych cięciach, które pozwalają włosom na odbudowę i odpoczynek. Dzięki temu dłużej zachowają piękny i zdrowy wygląd. W przypadku włosów długich możesz związać je w koka lub zapleść w warkocz, a może po prostu naturalnie je rozpuścić. Z krótkimi nie będzie większego problemu, możesz zaczesać je do góry lub na bok. W celu przedłużenia lata możesz wpiąć w nie kolorowe, fikuśne spinki.

Jeśli wróciłaś z urlopu, a Twoje włosy wymagają odświeżenia w postaci koloryzacji, najlepiej udać się do specjalisty, który zrobi ją profesjonalnie. W salonach Maniewski pracujemy na farbach jogurtowych, delikatnych, bez amoniaku, które są bezpieczne dla włosów.

Dodatkowo w przypadku włosów bardzo zniszczonych polecamy zabieg w postaci sauny. To terapia, która polega na nałożeniu specjalnych ampułek odżywczych, które następnie wchłaniają się w strukturę włosa pod delikatnym nawiewem ciepła.

Przebojem dostępnym w naszych salonach jest system OLAPLEX. Jeden składnik, który zmienia wszystko. Stosujemy go w trakcie zabiegu koloryzacji. Został stworzony, aby replikować i regenerować mostki dwusiarczkowe włosów, które ulegają zniszczeniu lub zerwaniu w trakcie zabiegów chemicznych takich jak: koloryzacja, rozjaśnianie, działanie wysokiej temperatury czy też poprzez uszkodzenia mechaniczne. Unikalna formuła sprawia, że włosy są zregenerowane, miękkie, gładkie i idealnie błyszczące już po jednym zabiegu. System umożliwia radykalną zmianę koloru włosów pozostawiając je w idealnej kondycji. Żaden z produktów nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów, glutenu i nigdy nie był testowany na zwierzętach.

Zapraszamy na powakacyjne konsultacje do salonów. Specjaliści dobiorą każdemu indywidualny program odbudowy włosów i zaproponują cięcia oraz koloryzację  dostosowaną do typu urody i stylu życia.

Gdzie: Metoda dostępna i wykonywana w Salonach Maniewski (Kraków, Warszawa, Katowice).

Konsultacja: Maciej Maniewski, stylista gwiazd, autor wielu metamorfoz
www.maniewski.pl

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.