Moda - Moda z czerwonego dywanu

Vionnet - part I

Czwartek, 12.12.2013 | Autor: Madzix | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Moda - Moda z czerwonego dywanu
Diety - Vionnet - part I

Natrafiłam niedawno na ciekawy artykuł w listopadowym wydaniu amerykańskiego Harper's Bazaar. Dotyczy on nowej właścicielki francuskiego domu mody Vionnet- urodzonej w Kazachstanie Gogi Ashkenazi ("Lady Goga" str 203).

Goga opowiada o swoim życiu w Mediolanie i swojej miłości do marki: "Nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy, że ktoś, kto posiada w rękach taki klejnot, chciałby się go pozbyć (...) Dla mnie Vionnet to bezcenna marka, prędzej dałabym sobie obciąć prawą rękę, niż pożegnać się z tym domem mody".

 


Dress, Summer 1937


Goga kupiła firmę w ubiegłym roku od byłego prezesa Valentino, Matteo Marzotto (który odszedł z Valentino w momencie, kiedy marka znalazła się w rękach funduszu private equity Permira) i obecnego prezesa Marni, Gianni Castiglioni. Ashkenazi studiowała historię współczesną na Oxfordzie, pracowała dla Morgan Stanley, nigdy jednak nie miała do czynienia z biznesem modowym ("jej doświadczenie w świecie mody ograniczało się do kompletowania strojów do szkoły"). Była przez jakiś czas prezesem Munaigaz Engineering Group (która prowadzona jest obecnie przez jej siostrę). W momencie kiedy Vionnet zmienił właściciela, odeszły z firmy dwie projektantki Barbara i Lucia Croce.


"Ashkenazi przyznała, że nie planowała zostać dyrektor kreatywną, stało się niejako przypadkowo.'Moi projektanci nie pojawili się w pracy. Zostałam z połową kolekcji zrobioną w lipcu, bez dyrektora kreatywnego. Byłam przerażona, zastanawiałam się, 'O matko, co mam teraz zrobić?'. W końcu wszystko się powiodło i dom mody ze 101-letnią tradycją zaprezentował swoją kolekcję na wiosnę 2013".


Madeleine Vionnet zamknęła swoją firmę w 1939 roku w związku z wybuchem II wojny światowej. Przez 67 lat marka nie istniała. Dopiero w 1988 roku Arnaud Lummen zakupił archiwa domu mody i w 2006 roku doszło do oficjalnego otwarcia Vionnet. Projektantką została Sophia Kokosalaki.
 

Źródło: http://www.passion4fashion.com.pl/2013/12/vionnet-part-i.html

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.